آخرین مطالب

تورهای پیشنهادی

   وارنا را می‌توان از آن شهرهایی دانست که ترکیبی از یک شهر بندری، تفرجگاه ساحلی و پایگاه نیروی دریایی است که گرچه چهره مدرن به خود گرفته است، اما از میراث تاریخیش به خوبی نگهداری می‌کند.

   وارنا شهری در بلغارستان است که برای هر سلیقه‌ای جاذبه خاص و نابی دارد. در ادامه به برخی جاذبه‌های گردشگری وارنا که به حیات‌وحش و حیات زیرآب توجه دارد، می‌پردازیم.

   پارک دلفین‌ها (Dolphinarium)

   پارک دلفین‌ها یک سازه ساخته شده از شیشه و آلومینیوم است که دارای ویژگی‌های منحصر به فردی بوده و در بخش شمالی شهر وارنا و در پارک ساحلی قرار دارد. این پارک در ۱۱ آگوست سال ۱۹۸۴ میلادی افتتاح شده و دارای ظرفیت حضور هزار و ۱۳۴ نفر است.

   داخل این مجموعه شما می‌توانید از نمایش جالب و منحصر به فرد دلفین‌ها که شامل نمایش‌های آکروباتیک، بالانس، موسیقی و رقص دلفین‌ها است لذت ببرید. این برنامه ۳۰ دقیقه به طول می‌انجامد و سراسر هیجان و تحرک است. این نمایش‌ها توسط دلفین‌های دوست‌داشتنی از نژادهای (TURSIOPS TRUNCATOS – KIMBO, POPPI, DOLLY) که بومی دریای کارائیب هستند برگزار می‌شود.

   جوان‌ترین دلفین‌های این مجموعه (YOANNA) و (PEPPY) نام دارند که در این آکواریوم متولد شده‌اند. در کافه دلفیناریوم (Dolphinarium café)  نیز شما می‌توانید به تماشای بازی دلفین‌ها در زیر آب بپردازید.

   باغ‌دریایی

   باغ دریایی یکی از شاخصه‌ها و نمادهای شهر وارنا است. این باغ با مساحت ۸۵۰ هزار مترمربع در نوار ساحلی قرار داشته در دهه ۶۰ قرن نوزدهم میلادی با هدف محلی برای پیاده‌روی و تفریح تاسیس شده است.

   البته در اوایل قرن بیستم، پارک مورد بازسازی دوباره قرار گرفته و طرح مفهومی باغ‌های استوایی توسط آنتونی یان نواک (Anton Ian Novak) در آن پیاده شد. در آن زمان قرار بود مجسمه برخی از چهره‌های مشهور دوره رنسانس در این طرح نمایش داده شوند.

   امروزه در این محل شما می‌توانید موزه علوم‌طبیعی (Natural Science Museum)، موزه نیروی دریایی (Naval Museum)؛ مجموعه ستاره‌شناسی کوپرنیک (Copernicus Astronomy Complex) و باغ‌وحش و گلخانه و نمایشگاه جانوران خشکی (Terrarium) را در این محل تماشا کنید. پارک دلفین‌ها نیز در این محل قرار دارد که در سراسر بلغارستان منحصربه فرد است. در این مجموعه همچنین استخر شنا، زمین تنیس، یک سالن تئاتر غیرسرپوشیده و یک پارک کودکان که در سال ۲۰۰۲ افتتاح شده، در کنار تفریحات مختلفی مانند آسیاب‌های آبی؛ سرسره، تیراندازی با کمان و ترامپولین (trampoline) وجود دارد. در این منطقه همچنین تعداد زیادی کافه‌های کوچک و بزرگ و رستوران‌هایی با انواع غذاهای دریایی وجود دارد.

   آکواریوم

   آکواریوم و موزه دریای سیاه در وارنا، در سال ۱۹۳۲ افتتاح شده و نخستین و تنها ایستگاه مطالعات زیست‌شناسی دریایی در بلغارستان محسوب می‌شود. در این محل صدها گونه از ماهی‌ها، آکتینیدها، نرم‌تنان، خرچنگ‌ها، صدف‌های (periwinkles) در کنار گونه‌های آبزی آب‌های شیرین و رودخانه‌ای، گردآوری شده و مورد مطالعه قرار می‌گیرند.

   در این بخش همچنین واحد ویژه مطالعات دریای سیاه که شامل مطالعات میادین نفتی و نمک‌های دریایی نیز می‌شود، وجود دارد. این آکواریوم به سه بخش اصلی و یک تالار تقسیم‌بندی شده و انواع ماهی‌ها مانند گرگ دریایی، شاه ماهی خاکستری (grey mullet)، (sting ray)، خرچنگ‌ها و ماهی‌های استروژن در سالن اول نمایش داده شده و در سالن دوم، موجودات دریایی و صدف‌ها نگهداری می‌شوند.

   در این محل همچنین نمایشگاهی در رابطه با مطالعات اقیانوس‌شناسی در دریای سیاه و سابقه پژوهشی آن وجود دارد. در سالن سوم، پستانداران، پرندگان دریایی و کوسه‌ها نگهداری می‌شوند. در تالار اصلی نیز ماهی‌های استوایی مانند پیراناها، گوپی‌ها و … نمایش داده می‌شوند.

   منبع : ایسنا

   نظرات کاربران

   تعداد نظرات 0

   ارسال نظر

  تبلیغات

  1-1-706011-65-4-1